Kuidas talvehooajal immuunsustaset turgutada?

Talv on saabumas ning sellega seoses ka erinevad viirushaigused ja tõved. Ajurveeda käsitluses on talv aga parim aeg oma immuunsus-süsteemi vastupanuvõime tõstmiseks.

Ajurveeda käsitluses jaotatakse immuunsustasemed kolmeks:
• Pärilik (Sahaj) – sünnihetkel kaasaantav immuunsustase
• Hooajaline (Kalaj) – aastaaegade vaheldumisest, vanusest ja planeetide seisudest tingitud immuunsustaseme kõikumised
• Väljakujunenud (Yuktikrit) – tasakaalus ja püsiv immuunsus, mis saavutatakse Ajurveda elustiili ja toitumissoovituste järgimise tulemusena

Ajurveeda keskendub eeskätt teise immuunsustaseme tugevdamisele, mis on mõjutatud aastaaegade vaheldumisest, vanusest ja planeetide seisust.
Ajurveeda raviteadus peab talve immuunsussüsteemi turgutamisel ideaalseks hooajaks ning peamiseks põhjuseks siinkohal on see, et meie seedimine on külma ilmaga märksa tugevam ja aktiivsem. Paralleeli võib tuua meie koduste küttesüsteemidega – kui ilm läheb külmemaks, hakkab küttesüsteem kiiremini ja võimsamalt tööle; niisamuti toimib ka meie seedimine – kui ilm läheb külmemaks, hakkab seedimine aktiivsemalt tööle. Kuna seedesüsteem on aktiivsem, tunneme ka suuremat näljatunnet, sest toit seedub kiiremini ning varustab organismi energiaga kiiremini. On väga oluline, et me sööks talvisel ajal immuunsüsteemi toetavaid toite, mis turgutavad ka vaimu ning samal ajal puhkaks piisavalt, sest pime aeg kurnab meid rohkem.
Millised on siis toidud, mis immuunsüsteemi toetaks? Eeskätt on nendeks värsked ja kergesti seeditavad toiduained: värsked puu- ja juurviljad, täisteratooted ja naturaalne või. Vältida võiks raskesti seeduvaid toite nagu töödeldud- ja valmistoite, külmutatud ja eelpakendatud toite. Samuti aitavad kehal tasakaalu säilitada magusad, hapud ja soolased maitsed. Soojad, kodus valmistatud, kvaliteetsel ja puhtal (oliivi)õlil baseeruvad toidud on immuunsüsteemi turgutamiseks ideaalne valik. Püüdke vältida kibedaid ja terava maitsega toite, aga ka külmutatud toite ja jooke, mis seedimisele pärssivalt mõjuvad.

Immuunsuse arendamine ei kaitse mitte ainult uute haigestumiste eest, vaid tõstab organismi vastupanuvõimet tervikuna. Järgides Ajurveeda toitumis- ja hooajapõhiseid elustiilisoovitusi on täiesti võimalik talvehooaeg haigestumata mööda saata, sest Ajurveeda teraapia tegutseb pikkamööda, kuid efektiivselt ja väga kvaliteetselt.

Ära unusta oma nahka puhastada ja niisutada ning kaks toodet, mis kindlasti võiks talvel käeulatuses olla on Sundari Neemipuu öökreem ning Sundari Neemipuu käteõli.

Sundãri
Ilu läbi heaolu

KONTAKT

Sundãri

Vita Hem OÜ
Telefon: + 372 50 54 163
E-post: britte@sundari.ee

Kasutusõigus © 2023 Sundari

Ostukorv

0
image/svg+xml

Tooteid ei ole korvis

Jätka ostlemist

Liitu meie uudiskirjaga!

Kõik uudiskirjaga liitujad saavad ka ühekordse -10% sooduskoodi.