Dosha kehatüübid

Ajurveeda õpetuses on kesksel kohal veendumus, et meid juhib kolm eluks vajalikku energiat, mida nimetatakse dosha´deks. Dosha on Sanskriti sõna, mis koondab endas erinevaid organismi, keha ja vaimu käitumisi ning dosha kehatüübid jagunevad kolmeks: Vata, Pitta, Kapha. Doshat on vahel iseloomustatud kui nähtamatut jõudu, mis vastutab kogu organismi keha, vaimu ja psüühiliste protsesside eest. Kui need eluks vajalikud energiad on tasakaalus, tagavad nad hea tervise ja pika eluea, tasakaalu puudumisel toovad kaasa kehva tervise ja haigused.

Igaüks meist on sündinud oma individuaalse põhitüübiga, mis on määratud eostamise hetkel meie vanemate dosha´de seisundi ja teiste tegurite poolt. Me kõik oleme sündinud prakriti seisundis, mis tähendab enda jaoks õige ja tasakaalus kolme dosha tasemega.
Parim kaitse haiguste vastu on tugev keha põhitüüp. Kui meie dosha´de tasakaal on häiritud näiteks halbade harjumuste, vale toitumise või ületöötamise tõttu, siis muutume haigustele vastuvõtlikuks. Ajurveeda aitab ennetada haiguste teket, tegeledes inimese keha põhitüübiga ja püüdes taastada selle algset tasakaaluseisundit.

Ajurveedas liigitatakse inimesed dosha tüüpideks vastavalt sellele millise tüübi omadusi inimeses kõige enam leidub. Ideaalses variandis on inimeses kõik need kolm tüüpi tasakaalus, kuid enamasti kipub siiski üks tüüpidest domineerima. Need omadused ei peegeldu ainult inimese välimuses vaid ka selles kuidas ta mõtleb, käitub, räägib ja tunneb. Valitsev dosha määrab lisaks eelmainitud teguritele ära ka eelsoodumise haigustele ja tervisehäiretele.
Dosha tüübid ei ole püsivad, neil on omadus ajajooksul muutuda koos inimese vanuse, mõtlemise ja elustiiliga ning tihti võivad need olla ka tasakaalust väljas, mis muudab inimese eneselegi arusaamatul põhjusel närviliseks, püsimatuks ja rahutuks.

Õpi tundma kolme dosha tüüpi ning avasta, milline neist domineerib Sinus, see aitab Sul paremini mõista iseennast, oma tundeid ja käitumist.


Gotu Kola ja pähkli kehakoorija

Gotu Kola ja pähkli kehakoorija

44.00 € vaata

Neemipuu naturaalne käteõli

Neemipuu naturaalne käteõli

14.00 € vaata

3-korra massaažikaart Sundãri Day Spa´s

3-korra massaažikaart Sundãri Day Spa´s

99.00 € vaata

Neemipuu silmaümbruskreem

Neemipuu silmaümbruskreem

44.00 € vaata

Kummeliõli silmadele

Kummeliõli silmadele

39.20 € vaata

Neemipuu ja tamanu korrigeeriv niisutaja

Neemipuu ja tamanu korrigeeriv niisutaja

47.20 € vaata

Gotu Kola ja vesiroosi kehaõli

Gotu Kola ja vesiroosi kehaõli

31.20 € vaata

Kinkekaart naistele 50 euro väärtuses

Kinkekaart naistele 50 euro väärtuses

50.00 € vaata


Kas soovid olla ESIMENE? Liitu meie uudiskirjaga ning kuuled esimesena parimatest pakkumistest ja põnevaimatest uudistest ilumaailmas.

Täname, peagi jõuab Sinuni Sundari uudiskiri!