Ajurveeda ravivõtted

Ajurveeda käsitluses tekib haigus siis, kui eluks vajalik energia on tasakaalust väljas. Tervise ja heaolu saavutamiseks on vaja parimal võimalikul moel toita nii vaimu, keha kui ka hinge. Kui elame elu põletades, pidevalt kiirustades ja puhkamata, teeme ebameeldivat tööd, suitsetame ning tarbime liigselt alkoholi, muutume negatiivseks ja kannatame stressi all, häirides sellega organismis toimuvaid protsesse. Tasakaalutus põhjustab häireid, mille arengu võib eristada seitset staadiumi:

  • Negatiivsed mõjud põhjustavad ühe või mitme dosha kogunemist, mis viib teised dosha´d tasakaalust välja;
  • Kui negatiivne mõju jätkub, saab dosha´de tasakaal veelgi enam rikutud - tasakaalutu seisund süveneb;
  • Dosha-häire levib oma esialgsest asukohast kehasse;
  • Kahjustatud dosha liiguv kehas ringi ja peatub ebasobivates kohtadees, põhjustades jääkainete kogunemist;
  • Jääkainete kogunemiskohtades hakkavad ilmnema haiguse esimesed kerged sümptomid;
  • Kerged haigusnähud ja -häired võivad areneda ägedaks haiguseks, mis hooti ägeneb ja siis jällegi taandub;
  • Kui haiguste põhjustele, st. välistele mõjudele ei pöörata tähelepanu ja nendega ei tegeleta, võib haigus kujuneda krooniliseks.

Ajurveeda eesmärk on ennetada haigusi, ehk peatada häirete areng hiljemalt neljandas staadiumis, ehk enne kui need kinnistuda jõuavad.

Ajurveeda pakub välja neli peamist raviviisi: panchakarma, ravimid, dieet ja eluviisi reguleerimine. 

Panchakarma on peamine kehast mürkainete eemaldamise teraapia. Panchakarma tähendab tõlkes "viit toimingut" ning viitab Ajurveeda puhastavatele teraapiatele, mis elavdavad keha loomulikke mürkainete eemaldamise mehhanisme. Samuti kõrvaldavad need teraapiad liigseid dosha-energiaid ja hoiavad dosha´d probleemide ennetamiseks kontrolli all. Kuigi panchakarma koosneb viiest osast, viiakse neist enamasti läbi üks või kaks, väga harva kõik viis etappi. 
Purvakarma valmistab keha ette punchakarma´ks, olles esmane puhastav ravi ning koosnedes õlimassaazist ja higistamisteraapiast. Et massaaz aitab kaasa jääkainete eemaldamisele, on sel Ajurveeda ravivõtete hulgas tähtis roll. Korrapärane Ajurveeda massaaz on lisaks jääkainete väljutamisele üks parimaid vahendeid energiavoolu ergutamiseks kehas. Naha masseerimine tugevdab närve ja parandab vereringet, reguleerib seedeelundkonna tööd, vähendab vananemise mõju, leevendab väsimust, parandab nägemist, tekitab hea une, tugevdab nahka, parandab jumet ning suurendab vastupanuvõimet haigustele ja vigastustele.

Ravimid. Ajurveedas on taimi ravimiseks kasutatud juba tuhandeid aastaid. Neid on alati määratud koos toitumist, kehalisi harjutusi ja üldist eluviisi puudutavate nõuannetega. Paljud Ajurveedas enim kasutatavatest ravim- ja maitsetaimedest on saadaval ja kasutusel ka läänes, näiteks aaloe, köömen, must pipar ja kaneel. 
Ajurveeda taimravi nimetatakse samana´ks ja selle abil korrigeeritakse dosha-häireid. Ravimtaimed stimuleerivad agni´t (ehk ainevahetust) ning taastavad dosha´de vahelise tasakaalu. Ravimtaimi ei määrata otseselt haiguse vastu, sest haigus on vaid dosha-häire sümptom. Ajurveedas on pikk ja auväärne ravimtaimede kasutamise traditsioon, mis hõlmab ka mineraal- ja teiste looduslike ainetega ravimistm kuigi nende kasutamine sõltub Ajurveeda ravi toimumise kohast.


Vermerohu puhastuskreem

Vermerohu puhastuskreem

39.00 € vaata

Gotu Kola ja pähkli kehakoorija

Gotu Kola ja pähkli kehakoorija

55.00 € vaata

Neemipuu naturaalne käteõli

Neemipuu naturaalne käteõli

14.00 € vaata

Neemipuu ja Triphala kehaõli

Neemipuu ja Triphala kehaõli

39.00 € vaata

Neemipuu silmaümbruskreem

Neemipuu silmaümbruskreem

55.00 € vaata

Gotu Kola ja viirukipuu silmaseerum

Gotu Kola ja viirukipuu silmaseerum

89.00 € vaata

Kummeliõli silmadele

Kummeliõli silmadele

49.00 € vaata

Gotu Kola ja vesiroosi kehaõli

Gotu Kola ja vesiroosi kehaõli

39.00 € vaata

Neemipuu ja tamanu korrigeeriv niisutaja

Neemipuu ja tamanu korrigeeriv niisutaja

59.00 € vaata


Kas soovid olla ESIMENE? Liitu meie uudiskirjaga ning kuuled esimesena parimatest pakkumistest ja põnevaimatest uudistest ilumaailmas.

Täname, peagi jõuab Sinuni Sundari uudiskiri!